A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області

Новини

З досвіду роботи Лешко Іванни Іванівни

Надзвичайно цікаво 13 березня 2024 року проведено заняття для дітей першої молодшої групи вихователем закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 4 Стрийської міської ради Лешко Іванною Іванівною. Педагог обрала інноваційні, творчі, яскраві, цікаві методи та прийоми проведення заняття. Малята із щасливими і радісними оченятами в ігровій формі виконували завдання. Дякуємо Іванні Іванівні за те, що ділитеся досвідом роботи проведення занять з дітьми першої молодшої групи!

20:02 20.03.2024

Х Міжнародна конференція "Освітянські чарунки"

#Х_Міжнародна_конференція #Освітянські_чарунки 13-14 березня 2024 року консультант КУ "ЦПРПП" Ірина Хвоя, директори початкової школи №11 та 12 Сергій Запісов і Юрій Романюк, гімназії імені В. Стасюка Марія Валовін та заступник директора з навчально-виховної роботи Софія Савченко відвідали ювілейну Міжнародну конференцію "Освітянські чарунки" у Львові - Винниках.Це були 2 дні перезавантаження та поповнення власного "банку знань". Це були справжні "чарунки" від спікерів/ок (з України, Нідерландів, Філадельфії/США), яких було приємно слухати не те, що хвилинами, а годинами. Було цікаво послухати думки учнів під час дискусійної панелі  "Школярі: агенти змін чи пасивні спостерігачі? " А яке ж задоволення отримала і душа, і серце слухаючи молодіжний студентський колектив "Мізерікордія"  виконуючи українські пісні. Це було щось надзвичайне. Лілія Свистович та Вашій команді, безмежно вдячна за ці чарівні весняні дні. Природа оживає, набирається сил, щоб дати продовження життю.Отак і ця конференція надихає вчителів на творіння майбутнього в нашій Україні.

20:18 18.03.2024

Засідання професійної спільноти практичних психологів закладів дошкільної освіти

Цікаво, змістовно, інформаційно, інноваційно в КУ «Центр ПРПП» Стрийської міської ради 05 березня 2024 року пройшло засідання практичних психологів закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів Стрийської ТГ  організоване консультантом центру Костів Г.С. На засіданні практичний психолог Стрийської гімназії імені Героя України Тараса Бобанича, Миньо Л.М. провела семінар з елементами тренінгу на тему «Забезпечення психологічного мікроклімату в групах ЗДО для дітей з ООП». Миньо Л.М. акцентувала увагу присутніх на важливості створення умов, які забезпечують дитині психологічний комфорт. Педагоги мали можливість практично повправлятися з вправами та арт-терапевтичною технікою, які використають в роботі з дошкільниками. Консультант центру Костів Г.С. підкреслила значущість партнерської взаємодії учасників освітнього процесу. Щиро дякуємо практичному психологу Миньо Л.М. за цікаву презентацію досвіду роботи!

18:41 12.03.2024

ДЛЯ ЧОГО ВЧИТЕЛЮ ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ?

Сьогодні створення персонального сайту вчителя - це вимога сучасного інформаційного світу. Для вчителя наразі існує безліч вебресурсів, на яких можна скористатися готовими методиками і матеріалами навчання. Утім, створення особистого сайту для педагога може стати поштовхом для подальшого вдосконалення своїх навичок роботи на ПК, використання сучасних засобів ІКТ і можливостей мережі Інтернет. Сайт стає робочим інструментом учителя та надає можливість для організації взаємодії педагогів, вчителів, батьків: при дистанційному і змішаному навчанні учнів, при організації проєктної діяльності, допомагає налагодити спілкування, зв'язок зі своїми учнями і колегами, а також під час підготовки до ЗНО/НМТ. Своїм досвідом створення та функціонування сайту  Готуйся серйоЗНО до географії поділилася Мозіль Олена Володимирівна, учитель - методист географії Верхньосиньовидненського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. П. Яцика Сколівської міської ради Львівської області; дипломант Всеукраїнського конкурсу “Учитель року 2019”; член журі І туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2024” у номінації “Географія” під час зустрічі із географами Стрийської ТГ, яку організувала консультант ЦПРПП Ірина Хвоя. П. Олена поділилася з нами своїми напрацюваннями, які розмістила на своєму сайті:  зібраний по темах теоретичний матеріал, відео, анімації, завдання розроблені на різних платформах Learning Apps, Miksike, Purposegame, Wizer.me та ін.Також було обговорено питання ЗНО/НМТ з географії: покроковий шлях до успіху. Ну і звісно,  було  належну увагу виділено не менш важливій темі сьогодення – це україноцентричний підхід при викладанні курсу географії.

22:08 11.03.2024

Тарас Григорович Шевченко

Тарас Шевченко - це велика душа українського народу, митець і борець за національну незалежність та справедливість. Він завжди висловлював любов до України через свої вірші та твори. Творчість Шевченка вважається святинею для українців . І  на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі! (відео)

23:08 08.03.2024

Навчаючи інших ми вчимося самі!

У сучасному освітньому середовищі, де вчителі повинні бути гнучкими, креативними та здатними до адаптації, ефективне планування та викладання уроків стає ключовим завданням. Одним з  інноваційних інструментів, який допомагає вчителям структурувати свої уроки, розробляти креативні підходи до навчання та вдосконалювати свою педагогічну практику, є Canva. Так, 27-28.02 та 05.03 на базі Стрийського ліцею№7 для вчителів-предметників Стрийської ТГ  Центром професійного розвитку проведено майстер-класи на тему: «Canva - один із ресурсів створення трендових матеріалів у діяльності вчителя». У поєднанні з штучним інтелектом Canva відкрила для педагогів нові можливості у створенні навчальних матеріалів. Штучний інтелект допомагав аналізувати та вибирати оптимальні дизайнерські рішення, підказував кращі кольори, композиції та графічні елементи для певного контенту. Використання Canva з штучним інтелектом дозволило вчителям швидко та креативно створювати трендовий та інноваційний контент, який буде привертати увагу учнів та покращить результативність навчання. Крім того, Canva сприяє спільній роботі та комунікації у команді. Всі учасники можуть легко переглядати та редагувати цей ресурс в реальному часі, додаючи коментарі, відповіді та доповнення. Це забезпечує ефективну співпрацю та обмін ідеями, що сприяє досягненню спільних цілей!

21:11 05.03.2024

Якісне освітнє середовище за методикою ECERS-3. Що ми можемо втілити вже сьогодні.

01 березня 2024 року в КУ «Центр ПРПП» Стрийської міської ради проведено семінар-практикум для вихователів закладів дошкільної освіти Стрийської ТГ за участі експертки з дошкільної освіти, національної експертки ECERS-3 Соломії Бойкович на тему: «Якісне освітнє середовище за методикою ECERS-3. Що ми можемо втілити вже сьогодні». Педагоги мали можливість вдосконалити свої знання у проєктуванні освітніх осередків групових приміщень. Розглянули такі параметри, як візуальне оформлення простору, пов’язане з дітьми; споживання їжі; заохочення дітей до користування книжками; сприяння прийняттю різноманітності; вільна гра та ін.. Щиро дякуємо пані Соломії за змістовний, цікавий, насичений, доступний і легкий для сприйняття семінар, за можливість отримати нові погляди на сучасні завдання!

17:15 04.03.2024

Тренінг «Як говорити на камеру вільно»

Мистецтво говорити так ,щоб тебе слухали та почули, дуже важливе, якщо ваша діяльність пов’язана із постійним спілкуванням із людьми. Впродовж 26-28 лютого 2024 року  учасники тренінгу «Як говорити на камеру вільно» вчилися долати страх перед камерою, ставали більш впевненими та переконливими  в процесі виступу. Спільно з консультанткою ЦПРПП розкривали техніку підготовки до виступу, навчалися керувати емоціями та професійно доносити інформацію за допомогою цього незамінного тепер інструменту .Дякуємо всім за участь!

21:49 01.03.2024

Тренінг «Як надолужити освітні втрати. Інструменти виявлення та подолання навчальних втрат»

Сьогодні наша освіта перебуває в дуже складних умовах. Не зважаючи на  перешкоди, а це війна і у минулому пандемія, вчительство не зупинилось, а продовжує робити усе можливе для здобувачів освіти. Проте учасники освітнього процесу зіткнулися із такими поняттями, як «освітні втрати», «втрати в навчанні», «освітні розриви», «прогалини в навчанні». Це і спонукало до проведення тренінгу «Як надолужити освітні втрати. Інструменти виявлення та подолання навчальних втрат», який проводила протягом лютого 2024 року консультантка ЦПРПП Стрийської міської ради Хвоя Ірина для заступників директорів з навчально-виховної (навчальної) роботи та вчителів-предметників 5-11 класів загальноосвітніх закладів Стрийської ТГ. Учасники/-ці мали змогу попрацювати над цією актуальною темою сьогодення протягом трьох днів. Пройшовши тренінг, освітяни здобули навички і знання про те, як краще вчителю діагностувати освітні втрати у своєму класі, як відрізнити свої дії залежно від кількості учнів з освітніми втратами, що у цьому напрямку може організувати вчитель, школа, як із допомогою сучасного діагностичного інструментарію серед здобувачів освіти виявляти й долати навчальні втрати; визначили стратегії їх подолання  під час уроків. Розроблений тренінг консультантом Іриною Хвоєю класні керівники  можуть провести під час зустрічі із батьками. Також надано рекомендаційні матеріали з даної тематики для використання адміністрацією у школі, які розміщені на платформі Classroom. Під час рефлексії учасниками тренінгу було зазначено, що  такий інструментарій має широкий спектр навчальних предметів для вивчення освітніх втрат і можна застосовувати. Опановуючи інструментарій, який розміщений на освітній платформі «Всеукраїнська школа онлайн», і був розроблений Державною службою якості України за підтримки Міністерства освіти і науки України,  учасники звернули увагу на його практичність, зручність та швидкість у роботі.

14:09 01.03.2024

Семінар-квест «Ми українці»

Методичний квест – сучасна інтерактивна форма роботи з педагогами. Вихователь-методист закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 4 Стрийської міської ради Луців Анна Володимирівна показала використання у своїй роботі квест-технологій з національно-патріотичного виховання. У теплій і затишній атмосфері педагоги шукали шляхи розв'язання поставлених перед ними завдань, виготовляли народні ляльки-обереги, ділилися з колегами досвідом роботи із використання інноваційних дидактичних ігор в роботі з дошкільнятами, мали можливість бути поетами та читали свої написані вірші, відгадували мелодії українських народних пісень та ін. Щиро дякуємо директору ЗДО № 4 Гладій Я.І., вихователю-методисту Луців А.В. та всім педагогам за тепло, любов, позитив, високий професіоналізм який даруєте батькам та вихованцям!

16:11 26.02.2024

Вхід для адміністратора