A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області

Новини

Семінар-практикум «Гімнастика в системі фізичного виховання дошкільнят»

Гімнастика – система фізичних вправ, яка сприяє загальному розвитку організму та зміцненню здоров’я. 04 березня 2025 року в закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №6 комбінованого типу Стрийської міської ради вихователем Шевченко Людмилою Володимирівною проведено семінар-практикум для інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти Стрийської ТГ на тему: «Гімнастика в системі фізичного виховання дошкільнят». Педагоги ознайомилися з історією виникнення гімнастики, закріпили види гімнастики та мали змогу практично повправлятися в різних цікавих рухливих іграх та естафетах. Семінар-практикум - цікавий, насичений, змістовний, навчальний, емоційний! Багато навчального матеріалу, практичних рекомендацій та позитивних емоцій!!!

16:55 05.03.2025

Семінар з нейрографіки: натхнення, творчість, нові можливості!

04 березня наш семінар «Використання артпрактики «нейрографіка» у життєво-професійній діяльності педагога» успішно відбувся!  Височанська Наталія Іванівна, вихователька ГПД Стрийської початкової школи. поділилася з учасниками досвідом роботи з цієї теми. Вихователі ГПД не тільки познайомилися з цією захопливою методикою, а й на власному досвіді відчули її силу. Разом ми малювали, досліджували можливості нейрографіки для зняття стресу, розвитку креативного мислення та гармонізації внутрішнього стану. Що ми отримали? Нові знання про нейрографіку як інструмент особистісного та професійного зростання. Практичні навички, які допоможуть у роботі з дітьми та підтримці їхнього емоційного благополуччя. Натхнення на впровадження артпрактики у щоденну діяльність!Дякуємо всім учасникам за активну роботу, відкритість до нового та чудову атмосферу!  Сподіваємось, що ця методика стане для вас дієвим ресурсом у професійному житті!

16:51 04.03.2025

Обговорення книжки Стівена Кові "7 звичок надзвичайно ефективних людей"

Як стати більш ефективними вчителями та людьми?  28 лютого освітяни спільно з консультантками КУ «ЦПРПП» Світланою Готиш та Іриною Кляпетурою провели онлайн-зустріч, присвячену книзі Стівена Кові «7 звичок високоефективних людей». Ця книга – світовий бестселер, що допомагає людям змінювати життя, максимально реалізовувати свій потенціал і ставати кращими у своїй справі. І хоча під час обговорення говорили не лише про професійний розвиток, акцент був саме на тому, як ці звички допомагають освітянам бути більш ефективними у своїй діяльності.  Що найбільше зачепило?  Проактивність. Ми не просто реагуємо на обставини, а формуємо своє життя свідомо. Так само і в освіті: ми не лише навчаємо дітей, а й створюємо середовище для їхнього розвитку.  Кінець у думках від самого початку. Важливо мати стратегічне бачення: яка наша головна місія як освітян? Які цінності ми передаємо учням?  Пріоритетність важливого над терміновим. Не губитися в рутині, а знаходити час на справді значущі речі: розвиток учнів, саморозвиток, вдосконалення освітнього процесу.  Спочатку зрозумій, а потім будь зрозумілим. Вміння слухати – ключ до розуміння учнів, їхніх потреб і проблем.  Синергія. Освіта – це спільний процес, де співпраця між вчителями, учнями та батьками дає результат, що перевищує суму зусиль окремих людей.  Загострюй пилку. Постійне навчання, пошук нових методик і підходів – це те, що дозволяє нам залишатися мотивованими та надихати інших. Дякуємо всім учасникам за цікаві думки та натхненне обговорення! Разом ми рухаємося до того, щоб бути не просто хорошими вчителями, а справді ефективними й усвідомленими лідерами в освіті.

09:20 28.02.2025

Від ідеї до контенту: інтеграція Figma в шкільне навчання

Сучасний світ диктує нові вимоги до освіти: інтерактивність, креативність та зручність у створених навчальних матеріалах стають ключовими факторами ефективного викладання. Саме тому 27 лютого вчителі інформатики Стрийської ТГ були присутні на майстер класі «Інтеграція сучасних інструментів для створення цифрового контенту в шкільну програму», який організували та провели Академія робототехніки та програмування Creator IT Academy та ЦПРПП м.Стрия . Головною темою заходу була Figma – потужний інструмент для створення дизайну та прототипів. На заході педагоги ознайомилися з можливостями використання Figma для створення презентацій, навчальних матеріалів та допоміжних ресурсів у шкільному навчанні. Розглянули переваги інструменту над застарілими рішеннями, зокрема у вибірковому курсі "Веб-технології та веб-дизайн". Створили прості прототипи та макети для освітніх проєктів. Для вчителів нашої громади це чудова нагода пізнати  сучасний цифровий інструмент, який сприятиме розвитку креативності учнів і допоможе їм створювати власний контент. Дякуємо викладачу Марті Романишин за проведення майстер класу та Наталії Скольській за організацію!  Чекаємо наступної зустрічі!

23:16 27.02.2025

Навчально-практичний семінар з питань цивільного захисту для керівників ЗЗСО "Шляхи забезпечення захисту працівників та здобувачів освіти навчальних закладів при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації"

На базі Угерського ліцею проведено навчально-практичний семінар з питань цивільного захисту для керівників ЗЗСО. Тема:  «Шляхи забезпечення захисту працівників та здобувачів освіти навчальних закладів при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації". Мета проведення цього семінару – підвищення методичного та практичного рівня професійної компетентності  керівників закладів освіти та передача загальних вимог нормативних  документів щодо захисту працівників та здобувачів освіти у надзвичайних ситуаціях. До присутніх звернулися: Наливайко Дмитро Дмитрович, завідувач навчально-консультаційного пункту у м. Стрий навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Львівської області,  Яворів Ігор Володимирович, майстер виробничого навчання НКП у м. Стрий, Веселков Володимир Володимирович, відповідальний за виконання заходів з питань ЦЗ управління освіти.  Наливайко Д.Д. та Яворів І.В. провели перевірку знань керівниками закладів освіти нормативних документів щодо організації цивільного захисту у навчальному закладі. Дмитро Дмитрович ознайомив присутніх із змінами в нормативних документах з питань цивільного захисту, звернув увагу на підготовку працівників до дій у надзвичайних ситуаціях згідно Програми прискореної підготовки до дій в особливий період, проаналізував підготовку керівного складу  та фахівців ЦЗ у навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Львівської області. Провів тренінг «Цивільний захист- тимчасова вимога часу чи постійна необхідність». Пальчикевич Ярослав Богданович, головний інспектор ВЗНС Стрийського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області капітан служби цивільного захисту детально описав принципи порятунку і захисту людей при виникненні пожежі у навчальному закладі та наголосив на важливості прийняття  оперативного рішення при виникненні надзвичайної ситуації в навчальному закладі. Педагогічний колектив Угерського ліцею  разом з директоркою  Лідією Кулик доклали максимум зусиль, щоб цей день пройшов відповідно до плану підготовки та проведення семінару. Вони ознайомили з історією школи від дня її заснування до сьогодення, а також організацією цивільного захисту у своєму навчальному закладі. Провели тренінг (групова робота) з керівниками навчальних закладів «Навики виживання у надзвичайних ситуаціях», майстер клас з надання долікарської допомоги. Щиро дякуємо всім присутнім за створення дружньої  і доброзичливої атмосфери під час проведення семінару, а також пам'ятаймо, що важливість знань у цій сфері рятує життя у критичній ситуації.

09:38 27.02.2025

Засідання професійної спільноти вихователів старших дошкільних груп: «STREAM-освіта в сучасному ЗДО: розвивальне середовище»

Сучасна освіта має бути спрямована не на подачу дітям окремих знань з різних освітніх напрямів, а на їх інтеграцію. Саме STREAM-освіта спрямована на формування особистості, становлення і розвиток її духовної сутності в єдності з оволодінням науковими знаннями та вміннями з метою формування культури інженерного мислення. 26 лютого 2025 року в закладі дошкільної освіти № 6 на засіданні професійної спільноти вихователів старших дошкільних груп закладів дошкільної освіти Стрийської ТГ вихователем Сах Оксаною Василівною проведено інтегроване заняття з елементами STREAM – освіти на тему: «Подорож в Космос». Заняття цікаве, інноваційне, творче, із використанням дослідницької діяльності, мультимедії, пісочної терапії, консруювання. Діти із задоволенням, віртуально, мали змогу побувати у космосі та за допомогою цікавих ігор та вправ вивчати його. Молодці, що вводите в освітній процес різні інноваційні технології, створюєте таке освітнє середовище, яке допомагає дітям розширювати творчий потенціал, розвиватися, навчатися, досліджувати та викликає позитивні емоції дошкільнят!

09:31 26.02.2025

Педагогічне партнерство в дії!

Протягом січня -  лютого 2025 року вчителі біології та основ здоров’я, ЗБД, географії, історії і громадянської освіти  Стрийської ТГ  у приміщенні КУ «ЦПРПП» мали можливість поділитися із  колегами своїми напрацюваннями, щоб зробити навчання ще цікавішим та ефективнішим. Кожен досвід роботи був  джерелом натхнення, прикладом творчого підходу для вдосконалення освітнього процесу. Велика вдячність кожній/му педагогу, хто поділився своїми творчими ідеями та напрацюваннями перед колегами, а саме: Форостині Романії (Угерський ліцей), Кравчик Наталі (Великодідушицький ліцей), Штинді Людмилі (Подорожненський ліцей), Особі Мар'яні (Завадівська гімназія), Іванків Любові (Нежухівський ліцей), Грицику Василю (Дашавський ліцей), Курилишин Іванні (П'ятничанська гімназія), Ключник Валентині (Добрянська гімназія), Дороті Ілоні (Стрийська гімназія №4), Купранець Наталії (Стрийський ліцей №6), Корнутяк Ніні (Братківський ліцей), Чмелик Наталії (Олексицька гімназія), Юрків Олені (Стрийський ліцей ім. І. Франка). Ваша професійність, натхнення та бажання вдосконалювати освіту є неймовірно цінними. Саме завдяки такому партнерству ми створюємо сучасний і  якісний освітній процес.  Разом ми робимо освіту ще кращою!

09:09 26.02.2025

Засідання професійної спільноти вчителів хімії

Обмін досвідом та професійний розвиток – важлива спонука до творчої діяльності, професійного зростання та мотивації рухатись далі. 25 лютого 2025 р. у Стрийському ліцею ім. І. Франка  відбулося засідання професійної спільноти вчителів хімії. Веселков Володимир Володимирович, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, ознайомив присутніх зі змінами у Положенні про атестацію педпрацівників.На засіданні своїми здобутками поділилася вчителька хімії Стрілківської гімназії Малюс Наталія Василівна. Під час своєї роботи вона організовує навчальні заняття різних типів, а саме  уроки рольової гри (прес-конференції , суди), театралізованої гри (урок -казка), змагання ( що?де? коли?; вікторини) уроки пошуку ( лабораторні дослідження, розвідки) різні види і форми навчальної діяльності: групові, індивідуальні,   здійснює пошук  нових,  сучасних форм навчальної діяльності.Шимків Роксолана Тарасівна, вчителька  Стрийського ліцею "Гімназія ім А.Шептицького" на своїх уроках використовує мультимедійні презентації, відеоролики, демонструє віртуальні лабораторії. Її кредо: "Хімія - наука майбутнього ".Голова професійної спільноти Дашавського ліцею Яцків Леся Василівна підвела підсумки праці вчителів хімії Стрийської ТГ. Кількість призових  місць у  Всеукраїнських учнівських олімпіадах із  хімії у І етапі- 5 перших, 6 других, 8 третіх, у ІІ етапі - 2 перших, 2 других, 2 третіх., у ІІІ етапі учениця 8 класу Дашавського ліцею Притула Романа посіла 3 місце. Обласна олімпіада проходить у два етапи ( теоретичний і експериментальний). Олімпіада з хімії залишила незабутні враження і підкреслила важливість вивчення хімії. Отже, розумні, талановиті, обдаровані діти - золотий запас нації, це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна еліта.

23:42 25.02.2025

Проєкт SWITLO ( Skills and Well-being in Teacher Learning Opportunities)

20 лютого 2025 року відбулося вручення сертифікатів учасникам спільноти вчителів англійської мови, які працювали в рамках проєкту SWITLO ( Skills and Well-being in Teacher Learning Opportunities) , який реалізується Британською Радою в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України. Центр професійного розвитку педагогічних працівників став місцем зустрічі, ефективної, діяльнісної співпраці, обміну досвідом , конструктивних дискусій для 13 педагогів Стрийської громади. Координувала роботу TAG-спільноти заступник директора з навчально-виховної роботи Братківського ліцею , вчитель англійської мови, тренер Британської Ради - Радевич Наталія Богданівна. В рамках проєкту відбулося 10 зустрічей з 14.03.2024р по 14.02.2025 р.Запускаючи цю програму, ми прагнули допомогти вчителям англійської мови громади створити середовище для професійного розвитку, підтримки одне одного та спільного навчання. Нагадаємо, SWITLO — це проєкт, що об'єднує вчителів англійської мови у професійні спільноти для обміну досвідом, спільного навчання, планування професійного розвитку та пошуку ефективних рішень освітніх викликів.

16:30 21.02.2025

Cемінар для керівників ЗЗСО «Шляхи забезпечення захисту працівників та здобувачів освіти навчальних закладів при загрозі та /або виникненні надзвичайної ситуації»

20 лютого 2025 р. в Миртюківському ліцею відповідно до Плану заходів цивільного захисту Стрийської ТГ на 2025 рік, затвердженого Розпорядженням міського голови від 28.01.2025 р. №21 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Стрийської міської територіальної громади на 2025 рік» відбувся навчально-практичний семінар для керівників ЗЗСО «Шляхи забезпечення захисту працівників та здобувачів освіти навчальних закладів при загрозі та /або виникненні надзвичайної ситуації». Захід відбувся за участі завідувача та майстра виробничого навчання НКП ЦЗ у м. Стрий НМЦ ЦЗ та БЖД Львівської області Дмитра Наливайка та Ігоря Яворіва, головного спеціаліста відділу з питань НС та ЦЗН Євгена Ципука та головного інспектора ВЗНС Стрийського РУ ДСНС України Ярослава Пальчикевича, головного спеціаліста відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти Любов Денечко та відповідального за виконання заходів ЦЗ управління освіти Володимира Веселкова. На семінарі Дмитро Наливайко ознайомив учасників зі змінами Порядку здійснення підготовки керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією та здійсненням заходів з питань цивільного захисту закладу освіти. Керівники закладів освіти мали змогу покращити свої знання та практичні навики під час тренінгів «Цивільний захист тимчасова вимога часу чи постійна необхідність», «Навики виживання у надзвичайних ситуаціях», майстер-класу з надання долікарської допомоги. Головний інспектор  ВЗНС Стрийського РУ ДСНС України Ярослав Пальчикевич ознайомив учасників ізх основними принципмии порятунку і захисту людей при виникненні пожежі у навчальному закладі. Також було обговорено питання здійснення евакуації при пожежі з блокування основного та/або запасних виходів, при виникненні пожежі в одному з приміщень з блокування сходових маршів, задимленості другого та виших поверхів, порядок видачі одягу із загальної роздягальні та інші можливі труднощі.

13:46 21.02.2025

Вхід для адміністратора