A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області

Каталог онлайн-сервісів

Каталог онлайн-сервісів

ВІЗУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Онлайн-демонстрації та симуляції

Назва + покликання Опис Примітка
Mozabook Україномовні 3D-симуляції та інтерактивні відео, цифрові підручники  і вбудовані додатки, призначені для розвитку навичок проведення дослідів та ілюстрування.  
PhET Бібліотека інтерактивних симуляцій (хімія, біологія, фізика, математика, географія). Для перегляду симуляції достатньо дати покликання.
Віртуальні лабораторії Освітні інтерактивні роботи дозволять учням проводити віртуальні експерименти з фізики, хімії, біології, екології та інших предметів, як у тривимірному просторі, так і у двомірному.   Сервіс російськомовний, використовувати на заняттях тільки з перекладом на державну мову.  
Sketchfab Збірка 3D-моделей, які можна переглядати на самому сайті, а також отримати код для вбудування на свій сайт. Створено за принципом YouTube.

Ментальні карти та карти знань

Назва + покликання Опис Примітка
CartoDB Інструмент для створення динамічних карт. З його допомогою можна нанести на карту будь-які дані, представивши у будь-якому стилі.  
Mindmeister Онлайн-інструмент, який дозволяє візуально оформлювати ментальні карти  та ділитися ними. Сервіс англомовний.

Стрічки часу

Назва + покликання Опис Примітка
Timeline Сервіс, призначений для створення й публікації стрічок часу. Сервіс англомовний. Створена стрічка зберігається на вашому Google-диску.

Віртуальні екскурсії

Назва + покликання Запишіть власні ідеї, на яких заняттях ви могли б використати запропоновані віртуальні екскурсії. Примітка
Музейний портал    
Ukraine Wow    
Екскурсія Британським музеєм    
Художні колекції з усього світу    
Віденська опера    
Метрополітен    
Подорож українськими музеями просто неба    
Лувр    

Електронні інтерактивні дошки

Назва + покликання Опис Примітка
Nearpod Сервіс додавання інтерактивних елементів до слайдів презентації: опитування, 3D-анімації та симулятори. Сервіс англомовний.
Pear Deck Сервіс для створення динамічних презентацій та проведення інтерактивних занять.  За допомогою інструмента «Quick Question» можна ставити запитання аудиторії в реальному часі. Сервіс англомовний. Відеоінструкція
Wizer.me Дозволяє створювати т.зв. робочі аркуші, на яких можна розміщувати навчальний контент, зокрема й інтерактивного характеру. Сервіс англомовний.  
Lino Зручний сервіс для створення заміток, плакатів, записок, електронних дощок. Використовується на смартфонах і планшетах без проблем. Сервіс англомовний.
Scrumblr Екран виглядає, як сучасна дошка, що розділена маркером на стовпці за тематикою. За бажання можна розміщувати стікери зі своїм вмістом і певний стовпець. Сервіс допоможе зібрати враження від завдання, уроку, курсу і т.і. на етапі рефлексії.
Twiddla Ресурс для створення різноманітних електронних дощок і не тільки. Тут можна додати фото, відео, оформити на свій смак за кольорами тощо. В безплатній версії є обмеження на кількість учасників.
Thinglink Ресурс для створення інтерактивних плакатів.  
Genially Ресурс для створення інтерактивних підбірок різноманітних матеріалів, що можуть містити презентації, документи, покликання тощо. Сервіс англомовний.  
Popplet Ресурс для створення інтерактивних плакатів.  
Classroom Screen Cервіс для візуалізації перебігу роботи на занятті.    

Ресурси зі створення презентацій

Назва + покликання Опис Примітка
Canva Є чимало готових шаблонів.  
Prezi Можна створювати відеопрезентації. Сервіс англомовний
Beautiful.ai Сервіс для створення презентацій, що самостійно адаптує контент на слайдах під обраний формат, допомагає додати анімацію графіків і переходів, а також рекомендує відповідні шаблони. Сервіс англомовний.
Slidesmania Slidescarnival Безкоштовні шаблони презентацій на різну тематику.  

Сервіси для створення підбірок матеріалів

Назва Опис Примітка
Padlet Віртуальна цифрова стіна, на якій можна розміщувати документи, покликання, відеоролики, зображення тощо. Можлива спільна робота на стіні кількох учасників. Стіну Padlet можна використовувати для розміщення матеріалів, які здобувачі освіти повинні опрацювати дистанційно. Безплатна версія дозволяє створити 5 стін.    
Wakelet Сервіс для створення підбірок файлів, зображень, гіперпокликань, відеофільмів. Підбіркою можна поділитися через покликання, а також вбудувати в сайт чи блоґ. Сервіс англомовний.    
Miro Онлайн-дошка «Miro» — сервіс, який дозволяє взаємодіяти зі здобувачами освіти. Є функції:  додавання зображень, відео, документів на дошку; можливості зробити замітку, намалювати фігуру, підкреслити потрібний матеріал, виділити суть; зберегти матеріал. Безкоштовний для 3 дощок.

Створення коміксів

Назва Опис Примітка
    Storyboard   Онлайн-сервіс для створення коміксів. Великий набір фонових зображень та персонажів. Готову роботу можна завантажити на комп’ютер або роздрукувати. В безплатній версії можна створити тільки 6 кадрів коміксу (але необмежену кількість разів).

ТЕСТУВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ

Назва + покликання Опис Примітка
Classtime Платформа для створення інтерактивних навчальних вправ, яка дозволяє вести аналітику навчального процесу і реалізовувати стратегії індивідуального підходу. Відеоуроки з роботи в сервісі. Презентація про можливості платформи.
Online test pad Безкоштовний багатофункціональний конструктор кросвордів, логічних ігор, навчальних та психологічних тестів, опитувань. Містить рекламу на готових тестах, тому потрібно вмикати блокувальник реклами в браузері.
Triventy.com Безкоштовний конструктор ігор та вікторин. Педагог може створити тест або вікторину на своєму комп’ютері, а здобувачі освіти можуть відповідати на запитання зі своїх мобільних пристроїв або ноутбуків. Презентація з поясненням організації роботи в сервісі.
Kahoot.com Безкоштовний конструктор ігор та вікторин.  
Quizlet.com Безкоштовний сервіс, який дозволяє легко запам’ятовувати будь-яку інформацію, котру можна представити у вигляді навчальних карток.  
Онлайн-тести «На Урок» Інтерактивні завдання для контролю знань і залучення здобувачів освіти до активної роботи в аудиторії та вдома. Можна використати готові або створити власні.  

ВІКТОРИНИ, КРОСВОРДИ, РЕБУСИ

Назва + покликання Опис Примітка
LearningApps Призначений для розробки, зберігання інтерактивних завдань з різних предметних дисциплін, за допомогою яких здобувачі освіти можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі Інструкція зі створення завдань у LearningApps.
Rebus1.com Задайте будь-яке слово або фразу — і програма миттєво згенерує за вашим запитом ребус! Можна створювати ребуси також англійською.
Генератор кросвордів українською У спеціально відведеному полі потрібно ввести слова, з яких утвориться кросворд, і натиснути на відповідну кнопку для автоматичної генерації. Готовий кросворд можна завантажити.  
Flippity Колекція цифрових інструментів, які допоможуть створити інтерактивні вправи та завдання в ігровій формі.     Для роботи потрібно мати обліковий запис Google, щоб зберігати створене.  

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Назва Опис Примітка
Google Classroom   Безкоштовний сервіс для організації дистанційного навчання та перевірки знань. Дозволяє оприлюднити завдання через інтернет та оцінити роботу здобувача освіти. Для користування сервісом потрібно мати обліковий запис у GoogleВідеокурс із використання Google Classroom.
Moodle Безкоштовна відкрита система управління дистанційним навчанням.  
ClassDojo Простий інструмент для оцінювання роботи групи здобувачів освіти в режимі реального часу. Тут створена комфортна система заохочення з різними ролями та рівнями доступу.  

Інструменти для відеоконференцій

Назва Опис Примітка
Skype Meet Now   Проведення відеонарад і конференцій без реєстрацій і завантажень.   Кількість учасників конференції – не більше 50 осіб.
Zoom Сервіси для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей.  
Hangouts meet  
Microsoft teams    

Відеолекції + можливість накладати на відео тести або інші завдання

Назва Опис Примітка
TED TED (Technology, Entertainment, Design) — некомерційний проєкт, який кожного року в Единбурзі та Лонґ-Біч збирає зі всього світу науковців, бізнесменів, політиків, активістів. Мета — поширення серед суспільства унікальних та цікавих ідей. На сайті можна знайти більш як 2 тисячі відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі — озвучені нею.    
TEDEd Сервіс дозволяє зареєстрованим користувачам створювати відеоуроки з використанням відеолекцій з TED.  
Edpuzzle   Cервіс англомовний.
FlipGrid Сервіс організації відеообговорень. Cервіс англомовний.

 

ІНШІ ІНСТРУМЕНТИ

Назва Опис Примітка
Для створення QR-кодів   Qrcoder   Типи кодованої інформації: url-адреса, текст, візитка, sms, номер телефону, геолокація, подія календаря, e-mail, налаштування WiFi.  
Сервіс для створення хмари слів   WordArt    
Скорочення URL   BitLink    

 

МОБІЛЬНІ ЗАСТОСУНКИ

Назва Опис Примітка
Розклад дзвінків Мобільний застосунок, який показує, скільки хвилин залишилось до закінчення заняття або його початку.  
Електронний журнал вчителя Облік відвідування, оцінювання знань, відомості про здобувачів освіти та ін. У безкоштовній версії можна створити тільки дві навчальні групи.  
Planboard – Free Lesson Planner for Teachers В застосунку можна створити розклад своїх занять, кожне з яких супроводити його описом з використанням зображень та покилкань. Для роботи застосунку потрібне підключення до інтернету.    
GTasks: Todo List & Task List Список справ, покупок тощо.

Вхід для адміністратора