A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області

Новини

Виїзний семінар вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів Стрийської ТГ

17 жовтня 2024 року у місті Дрогобич відбувся виїзний семінар для вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів Стрийської ТГ. Педагоги побували на солеварні, одному з найдавніших підприємств у Європі зі збереженим старовинним виробництвом та побачили незмінну технологію випарювання крафтової солі. Почули про таємниці Дрогобицької ратуші та взяли участь у майстер-класі з виготовлення воскової свічки. Новий досвід, нові знання, захоплюючі позитивні враження та хороші, теплі емоції, які надихають для досягнення нових вершин у своїй сфері

18:00 29.10.2024

Управлінська компетентність заступника директора

10.10.2024 року у ЦПРПП було проведено консультантом Іриною Хвоєю семінар для заступників директорів з навчальної роботи Стрийської ТГ на тему "Управлінська компетентність заступника директора".Учасники зустрічі ознайомилися із сучасними освітніми технологіями, нормативно-правовою базою, а також ще раз звернули увагу на професійну компетентність і формування комунікативних умінь та навичок методичної діяльності. Загалом, семінар став важливим кроком у професійному розвитку заступників директорів, забезпечивши їх новими знаннями та інструментами для вдосконалення управлінської діяльності.

15:24 23.10.2024

Виїзний семінар “До духовних джерел віри і сили: засоби формування світогляду учнівства ”

 Криза людини, духовна криза людства - нині найбільша тривога світу. Часто чуються скарги педагогів на недосконалість тих виховних засобів, які застосовуються у роботі з дітьми. Сьогодні з учнівством повинна бути відверта розмови про час і про себе, про духовність і про ті цінності, які зажди були притаманні українському народу. В цей прекрасний жовтень заступники з виховної роботи та педагоги-організатори запланували собі провести 16.10.2024. виїзний семінар “До духовних джерел віри і сили: засоби формування світогляду учнівства ” у знаковій локації, у місці сили і віри - Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької в Львові.  Соломія Крушельницька – постать, яку знають у всьому світі як одну з найвидатніших оперних співачок свого часу. Її  талант захоплював аудиторії по всій Європі та за її межами, але артистка пам’ятала про своє коріння і ніколи не втрачала зв’язку з рідним краєм. Ім’я оперної прими тісно пов’язане і з нашим містом, адже Стрий був неодноразово на карті виступів Соломії Крушельницької. Наукові працівники музею Соломії Крушельницької розповіли дуже цікаві факти з життя співачки, привідкрили завісу таємничості над тим, як жила Соломія Крушельницька, і вчителі пізнали Крушельницьку абсолютно по-новому. Пішохідна екскурсія Львовом, яку провела керівник спільноти педагогів-організаторів Зоя Іванівна Мадилюс ,була унікальною можливістю познайомитися з харизматичним та історично багатим містом.

13:24 23.10.2024

НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ КІНО

14 жовтня в ЦПРПП Стрийської міської ради було проведено тренінг ,,Кіно, що змінює,,  в рамках проекту ,,Шкільний DOCU/ТИЖДЕНЬ 2024" від ГО "ДОКУДЕЙЗ" для вчителів історії, географії, педагогів-організаторів, який організувала консультант Ірина Хвоя. Тренерка Наталія Добрянська ознайомила з особливостями імплементування документального кіно в освітній процес.  Учасники/ці переглянули фільм та ознайомилися із цією методикою роботи. Педагогів ця інформація дуже захопила. Саме такі фільми є потужним інструментом навчання, які дають реальні приклади та візуальну інформацію, щоб краще засвоїти матеріал. Теми документального кіно дозволяють їх використовувати для усіх вчителів, класних керівників, педагогів-організаторів, психологів.

22:09 15.10.2024

З Днем вчителя!

Дорогі освітяни! Бажаю вам натхнення у кожному дні, терпіння у кожному виклику та радості від кожного досягнення ваших учнів. Нехай ваша праця завжди приносить задоволення, а вдячність і визнання ніколи не залишають вас. Здоров'я, невичерпної енергії та нових звершень на професійному шляху! Нехай кожен урок стає кроком до великого успіху, а ваша мудрість і доброта залишаються в серцях учнів назавжди!

21:16 03.10.2024

XIV освітянська проща до Марійського духовного центру «Зарваниця».

28 вересня 2024 року освітяни Стрийської ТГ долучилися до XIV освітянської прощі, яка відбулася у Марійському духовному центрі «Зарваниця». Основною темою цьогорічного паломництва було гасло: «Надія, яка не згасає – надія в Бозі». Педагоги мали можливість відвідати Архієрейську Літургію, яку очолював Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Кир Василій Семенюк. Після цього учасники прощі пройшли Хресну Дорогу в наміренні за загиблими воїнами, педагогами та школярами. На завершення всіх об’єднала спільна молитва в Українському Єрусалимі за перемогу і благословенний мир.

13:51 01.10.2024

Обласний семінар: «Дошкілля в сучасному освітньому просторі: сутність та інноваційний потенціал»

27 вересня 2024 року у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар працівників закладів дошкільної освіти на тему: «Дошкілля в сучасному освітньому просторі: сутність та інноваційний потенціал». Організувала та провела семінар Олександра Білан, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки КЗ ЛОР ЛОІППО. Директор КЗ ЛОР ЛОІППО Павло Хобзей, кандидат фізико-математичних наук, подякував педагогам дошкілля та вручив подяки. Любов Зеленко, головна спеціалістка відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки ЛОДА, ознайомила педагогів із питанням щодо розвитку дошкільної освіти Львівщини. Педагоги закладів дошкільної освіти Львівщини ділилися із колегами своїми здобутками та напрацюваннями в освітній роботі. Щиро дякуємо організаторам за цікавий, змістовний, творчий, інноваційний семінар, за подароване педагогам справжнє свято з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля!

16:00 28.09.2024

Івент «Лісова школа як модель навчання в природному просторі»

26 вересня 2024 року консультант ЦПРПП Хвоя Ірина спільно із старшою викладачкою кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та координаторкою освітніх проєктів у ведмежому притулку «Домажир» Анастасія Баландюх організували та провели для вчителів біології та географії Стрийської ТГ івент «Лісова школа як модель навчання в природному просторі». Педагоги під час проведеної екскурсії ознайомилися із: екоосвітнім простором у ведмежому притулку «Домажир» та дізналися багато цікавих історій і захоплюючих фактів про ведмедів лісовим класом серед мальовничої природи, де є спеціально облаштовані місця для учнів і вчителя навчальною та ігровою зонами, освітніми стендами та таблицями для інтерактивних змагань. Після цього вчителі мали змогу ознайомитися з різновидами уроків у довкіллі. Викладачка презентувала лісову школу як модель навчання у природному просторі, твори-перевтілення для уроків серед природи, запропонувала лісовий журнал для лісових уроків. Вона зазначила, що заняття у лісовій школі сприяють розвитку емпатії, дбайливому ставленню до навколишнього середовища.Через спілкування з природою, ми поліпшуємо фізичний та психічний стан і спонукаємо учасників освітнього процесу до формування позитивних емоцій. На завершення педагоги із великим захоплення створювали осінні листівки із природнього матеріалу та смакували теплим чаєм , яким пригощала освітня координаторка ВПД Анастасія Колосовська.

13:44 28.09.2024

Інноваційні підходи в освіті: як обмін досвідом може змінити навчальний процес

 Перша зустріч, яка відбулася 26 вересня між Лукашом Цешліком, директором Малопольського центру підготовки вчителів, та Іриною Кизимою, директором КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Стрийської МР, стала важливим кроком на шляху до активної співпраці між двома установами. Під час зустрічі обговорювалися основні напрямки майбутнього партнерства, серед яких ключовими стали: обмін досвідом між педагогічними працівниками обох центрів; проведення спільних навчальних заходів, семінарів та тренінгів для підвищення кваліфікації вчителів; організація обмінних візитів для вивчення нових методик та підходів в освіті; розробка і реалізація спільних проєктів, спрямованих на покращення якості освіти та інтеграцію нових освітніх технологій.  Ця зустріч підкреслила спільне прагнення обох сторін до розвитку сучасної освіти та пошуку інноваційних рішень у навчальному процесі. Наступним важливим кроком у співпраці стане укладення офіційної угоди, яка закріпить домовленості та відкриє нові можливості для педагогів і учнів обох регіонів.

21:04 27.09.2024

Медіаграмотність – базова навичка для кожногої з нас

Відвідавши тренінг з медіаосвіти та медіаграмотності для викладачів/методистів предметів природничо-математичного напряму в STEM центрі Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який організувала Школа з медіаграмотності Академії української преси, я отримала надзвичайно цінний досвід. Тренінг був насиченим та інформативним, охоплюючи як теоретичні аспекти, так і практичні навички, необхідні для ефективної роботи з медіа. Особливо вразила системність та структура подачі матеріалу. Всі учасники отримали чітке розуміння, як критично оцінювати інформацію, розпізнавати фейкові новини та дезінформацію, а також використовувати різні медіа-інструменти для покращення навчального процесу. Практичні завдання були орієнтовані на розвиток конкретних навичок, що допоможе застосовувати отримані знання безпосередньо на уроках. Атмосфера співпраці та взаємопідтримки серед учасників тренінгу сприяла ефективному обміну досвідом та ідеями. Цей тренінг підкреслив важливість медіаграмотності у сучасному світі, особливо для викладачів, які формують світогляд молодого покоління. Завдяки таким заходам, освітяни стають більш підготовленими до викликів сучасного інформаційного середовища. Особлива подяка тренерам: Максиму Запорожченку, менеджеру медіаосвітніх програм АУП та Юлії Зорі, завідувачці навчально-тренінгового центру STEM-освіти Черкаського ОІППО за ці насичені дні практико-орієнтованими підходами. І родзинкою цього навчання було неймовірне завершення першого дня – відвідини Шевченківського заповідника у м. Каневі. 

13:33 27.09.2024

Вхід для адміністратора