A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області

Новини

Реформа старшої школи: виклики, відповіді, дії

Освітні реколекції, які відбулися у Стрию 7–8 травня, стали потужним майданчиком для щирого діалогу, обміну досвідом і глибокого осмислення трансформації старшої школи в умовах реформи НУШ. Організатори заходу: Шведсько-українська програма POLARIS “Підтримка багаторівневого врядування в Україні”,  Управління освіти Стрийської міської ради,  КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Стрийської міської ради. Перший день розпочався в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників. Далі учасники взяли участь у вітальних зустрічах, де представники МОН, Посольства Швеції, програми Polaris та місцевої влади зазначили важливість співпраці громад у процесі реформування. Директори ліцеїв поділилися практичними кейсами з організації профільного навчання. Відкрита сесія та панельна дискусія дозволили учасникам обговорити питання автономії та якості освіти. Після обіду — візит до Стрийської початкової школи №1, де презентували простір довіри та розвитку. Завершенням дня стала екскурсія історичними місцями Стрия та подорож до замку у с. Підгірці. У другий день учасники ознайомилися з роботою Міжшкільного ресурсного центру викладання предмету “Захист України”. Важливим моментом став діалог з ліцеїстами про зміни у школі. Щира подяка організаторам заходу за професійність та натхнення, всім спікерам за досвід і щирість, учасникам — за активну участь та енергію. Разом ми будуємо школу майбутнього — простір, де формується особистість, громадянин і творець.

15:08 09.05.2025

міні-EdCamp STRYI 2025

Міні-EdCamp STRYI 2025 — і це було неймовірно! Не вистачить слів, щоб описати атмосферу, яка панувала протягом усього дня. Неможливо передати ті щасливі очі кожного педагога, хто виходив із експертних паралелей — з новими сенсами, з ідеями, з вірою у свої сили. Це був день, коли не хотілося розходитися. Бо заряд, енергія, людяність і сила спільноти — буквально в повітрі! Дякуємо всім (а це більше 200 освітян) з усієї України, хто був сьогодні з нами. Ваша присутність — це знак довіри. Ваші відкриті серця — це надія для освіти. Окрема подяка: – Лілія Гриневич , яка завжди просто говорить про головне, глибоко й переконливо. – Andriy Zelinskyy о. Андрію Зелінському, який вміє запалювати зорі — навіть там, де, здається, їх уже не видно. – Усім експертам, які ділилися знаннями, досвідом і щедрою участю. Ви зробили цей день наповненим і живим. Цей EdCamp довів ще раз: сила — у спільноті, сенс — у дії, освіта — в серці.  Дякуємо, що були з нами. І нехай це буде тільки початок нових змін!#EdCampSTRYI #СилаСпільноти #ОсвітаЗміцнює. Департамент освіти і науки Львівської ОДА. Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Стрийська міська рада. Управління освіти Стрийської міської ради  Центр професійного розвитку педагогічних працівників .@Стрийська гімназія імені Стасюка

14:48 09.05.2025

Квест –гра, як ефективна сучасна форма організації музичної діяльності дошкільників

29 квітня 2025 року в закладі дошкільної освіти (дитячий садок) № 3 комбінованого типу Стрийської міської ради, музичним керівником Бондзяк Галиною Зіновіївною проведено засідання професійної спільноти музичних керівників закладів дошкільної освіти Стрийської ТГ. Музичні керівники ЗДО мали змогу переглянути практичний показ інтегрованого заняття-розваги з дітьми старшого дошкільного віку із використанням квест-гри. Діти в ігровій, цікавій формі із задоволенням виконували завдання, грали на музичних інструментах, брали активну участь у музично-дидактичних іграх. Дуже красиве поєднання минулого та сучасної музики. Яскраво, естетично, творчо, професійно, актуально, патріотично! Молодці!!!  

11:42 01.05.2025

Духовна мандрівка давнім Галичем: освітяни Стрийської громади в пошуках культурної спадщини

10 квітня відбулася особлива духовна мандрівка для освітян Стрийської громади під керівництвом о. Романа Стойка та консультанта ЦПРПП Ірини Хвої. Ця подія стала можливістю для педагогів глибше торкнутися духовності та історії нашого краю.Під час мандрівки в учасників була чудова нагода відвідати службу Божу у церкві XII століття в Крилосі, яку відправили отці Роман Стойко та Василь Щурко. Цей богослужбовий захід став не лише духовним, а й історичним моментом.Храм Св. Пантелеймона. Відпустове місце Крилоської Чудотворної ікони Матері Божої. У Крилосі знаходяться Двері Милосердя, які у цей ювілейний рік відкривають повний відпуст, наданий Святійшим Апостольським Престолом. Екскурсія була збагачена цікавою інформацією від екскурсоводів, які розповіли про вплив Галицько-Волинського князівства на розвиток культурної спадщини та державності сучасної України. Учасники дізналися, що село Крилос не лише було стародавньою столицею Галичини, а й важливим духовним осередком для галицьких митрополитів. Наступним етапом мандрівки стало село Шевченкове, де освітяни мали змогу ознайомитися з історією найдавнішого кам'яного храму Галичини. Це місце, просякнуте духовністю та історичними подіями, ще раз підтвердило значущість культурної спадщини нашого краю.Духовна мандрівка стала важливим кроком для освітян у поглибленні їхніх знань про рідний край, духовність та його історію.Спільна молитва та вивчення історичних місць допомогли педагогам не лише знайти натхнення для власної роботи, але й зміцнити зв'язок з історичними коренями української духовності. 

08:00 14.04.2025

Використання LEGO-технологій з малюками

LEGO-конструювання - інноваційна технологія різнобічного розвитку дітей. Діти - природжені конструктори, дослідники і винахідники. Ці, закладені природою задатки найшвидше реалізуються й удосконалюються у конструюванні. Конструювання - одне з найулюбленіших занять дітей. У процесі конструювання дитина розвиває дрібну моторику, образне мислення, творчу уяву і, звісно, активне мовлення. Таке заняття нам показала 27 березня 2025 року вихователь Шокира Ірина Василівна, на засіданні професійної спільноти вихователів груп раннього віку Стрийської ТГ, в закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 2 компенсуючого типу. Заняття яскраве, інноваційне, цікаве, креативне. Діти із захопленням, граючись, виконували завдання та отримали море позитивних емоцій. Молодці!

20:34 31.03.2025

Штучний інтелект в освіті: нові можливості для вчителів.

27 березня 2025 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Стрийської ТГ консультант Любомира Ортинська провела для педагогічних працівників нашої громади майстер-клас на тему: «Vidnoz AI: як штучний інтелект змінює створення контенту». Vidnoz AI – це потужна платформа для автоматизованого створення відео, яка ідеально підходить для освітян. Вона дозволяє швидко генерувати відеоконтент без потреби у складному монтажі чи зйомках. Вчителі ознайомилися з можливостями AI для освіти, навчилися генерувати відео за лічені хвилини, створили власні освітні ролики з анімованими аватарами та голосовими дубляжами. Vidnoz AI – це чудовий інструмент для вчителів, які хочуть швидко та ефективно створювати якісний відеоконтент для своїх учнів.

14:07 28.03.2025

Соціально-емоційне навчання дошкільнят

У тісній співпраці, жваво, активно 21 березня 2025 року вихователі закладів дошкільної освіти разом з консультантом КУ «ЦПРПП» Галиною Костів говорили про цілі програми «Думай на рівних», структуру, методичне забезпечення і план впровадження програми. Також консультант Галина Костів зазначила сторітелінг – як основний метод програми; як розповідь впливає на дитину; зв’язок між книжками та соціально-емоційним навчанням; надала практичні рекомендації педагогам. Щиро дякуємо педагогам за активну участь, цікаві пропозиції, позитивну атмосферу та впровадження в освітній процес дошкільнят нових, цікавих, інноваційних, актуальних програм та методів і прийомів роботи!

13:18 22.03.2025

Майстер-клас на тему: «Vidnoz AI: як штучний інтелект змінює створення контенту»

Штучний інтелект вже сьогодні змінює освіту, допомагаючи вчителям робити навчання більш інтерактивним, персоналізованим і захопливим. Він автоматизує рутинні завдання, створює адаптивні матеріали та відкриває нові можливості для творчого підходу в навчанні. 20 березня 2025 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Стрийської ТГ консультант Любомира Ортинська провела майстер-клас на тему: «Vidnoz AI: як штучний інтелект змінює створення контенту».Педагоги познайомилися з Vidnoz AI – платформою, що дозволяє легко та швидко створювати навчальний відеоконтент, анімації та візуалізації.  Що вдалося?  Ознайомилися з можливостями ШІ для освіти. Навчилися генерувати відео за лічені хвилини.  Створили власні освітні ролики з анімованими аватарами та голосовими дубляжами.  Обговорили, як ці технології зроблять навчання сучасним і цікавим. Висновок:  Штучний інтелект – це не заміна вчителя, а потужний помічник, який розширює можливості викладання та робить навчання більш цікавим і ефективним. Головне – використовувати його свідомо та творчо, зосереджуючись на розвитку учнів і їхніх компетентностей.

12:02 21.03.2025

Семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи "Оновлений професійний стандарт у дії: що? як? для чого?»

У сучасних умовах реформування освіти кожен педагог має адаптуватися до нових вимог і підходів. Саме цій темі «Оновлений професійний стандарт у дії: що? як? для чого?» був присвячений семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи Стрийської ТГ, що відбувся у змішаному форматі.  Перша зустріч пройшла в онлайн-форматі із консультантом ЦПРПП Хвоєю І. М., під час якої учасники ознайомилися з ключовими аспектами оновленого професійного стандарту та його практичним застосуванням. Також з’ясували: які основні відмінності нового професійного стандарту вчителя, порівнюючи з попередніми версіями; якими трудовими функціями та компетентностями мають володіти вчителі згідно з оновленим документом; де та як можна використовувати професійний стандарт. Друга зустріч була практично орієнтованою та відбулася за участі вчителя історії Стрийського ліцею ім. І. Франка Олени Юрків, яка разом із заступниками детально опрацювала всі компетентності, передбачені професійним стандартом, і надала дієві рекомендації щодо їх упровадження в освітній процес. Такий формат заходу дозволив не лише розібрати теоретичні аспекти, а й отримати конкретні інструменти для роботи в умовах сучасної школи. Учасники мали змогу поставити запитання, обмінятися досвідом та обговорити виклики, що виникають у процесі реалізації професійного стандарту.

17:01 19.03.2025

Тренінг: «Ментальне здоров’я учасників освітнього процесу»

Дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне, тому що саме психічне здоров’я дозволяє повноцінно жити, реалізувати свій власний потенціал та справлятися із життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати. 05 березня 2025 року в КУ «ЦПРПП» Стрийської міської ради відбувся тренінг для практичних психологів закладів дошкільної освіти Стрийської ТГ на тему: «Ментальне здоров’я учасників освітнього процесу». Під час тренінгу практичний психолог закладу дошкільної освіти (дитячий садок) № 18 компенсуючого типу - Єдинець Ірина Володимирівна ознайомила педагогів з інформацією про ментальне здоров’я та способи його підтримки, техніками самодопомоги та релаксації. Учасники знаходили власні ресурси у подоланні стресових ситуацій. Дякуємо Ірині Володимирівні за цікавий, змістовний, насичений, актуальний та навчальний тренінг!

09:53 07.03.2025

Вхід для адміністратора